Wybieramy wypoczynek wakacyjny dla naszego dziecka.

Dla każdego rodzica dziecko jest najważniejsze, zatem przy planowaniu wakacyjnego wypoczynku dla swojej pociechy kierujemy się przede wszystkim opinią o organizatorze wypoczynku. Na co jednak zwrócić uwagę by wakacyjna rozłąka była dla naszego dziecka niezapomnianą przygodą a dla czasem spokojnego oczekiwania i odprężenia.cropped-canstockphoto3823452-4.jpg

1. Po pierwsze powinniśmy się kierować stanem kadry wychowawców. Zawsze bezpieczniej jest skorzystać z oferty gdzie kadra na stałe związana jest z określoną placówką edukacyjną. Nasze dzieci mogą wtedy wcześniej poznać swoich wychowawców lub już ich znają, my jako rodzice możemy z wyprzedzeniem omówić nurtujące nas kwestie, zapoznać się i sprawdzić opinię. Sami nauczyciele – wychowawcy zarówno przed wyjazdem jak i po nie pozostają dla nas osobami anonimowymi przez co łatwiej będzie nam powierzyć własne dziecko.

2. Po drugie “Rodzaj obiektu”. Tutaj jednak cena ma znaczenie. Bardo niska cena wiąże się na ogół z niskim standardem zakwaterowania, brakiem osobnej łazienki w pokojach, stanem infrastruktury sanitarnej i mediów a także rodzajem wyżywienia. W dzisiejszych czasach aby obiekt spełniał najwyższe standardy musi też odpowiednio kosztować. Od tego zależy bezpieczeństwo uczestników, ich zadowolenie z jakości i różnorodności posiłków oraz dostęp do bezpiecznej infrastruktury sportowej, rekreacyjnej i animacyjnej.

3. Po trzecie “Program wypoczynku”. Istnieje na rynku bogata oferta obozów i kolonii tematycznych, gdzie obok wypoczynku, zabaw integracyjnych, nasze dzieci mogą rozwijać swoje talenty. Przykładem może być tu obóz muzyczny, gdzie w codzienny program wplecione są zajęcia gry na instrumentach, wokalne i taneczne. Dzieci i młodzież mają zatem dodatkową formę aktywności dzięki czemu wakacyjny czas nie przepadnie przed ekranem smartfona. Oprócz artystycznych zajęć jest też czas na wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych oraz przynajmniej jedna wyprawa terenowa. Dzieci uwielbiają aktywność w wodzie, chcąc wyjść im na przeciw nie które obiekty dysponują własną i bezpieczną infrastrukturą w tym zakresie. Np. Obiekt Limba w Poroninie posiada wręcz własny kryty basen z pełną infrastrukturą i opieką ratownika.

Cdn…

Leave a Reply